Pomysłowe ozdoby świąteczne robione przez dzieci

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia są rodzinnym czasem, kiedy wszyscy spotykamy się przy wspólnym stole, spożywamy kolację wigilijną z dwunastu dań i śpiewamy wspólnie kolędy… Wiele ze zwyczajów wigilijnych odeszło już w niepamięć, ale tradycja ubierania choinki, przygotowywania stroika na stół jeszcze niezmiennie funkcjonuje w naszym społeczeństwie. Jeśli w natłoku przedświątecznych sprawunków znajdziemy czas na wspólne ubieranie choinki wraz z dziećmi, warto powrócić do dawnych obyczajów, kiedy ozdoby na drzewko bożonarodzeniowe wykonywało się samodzielnie. W sklepach można oczywiście kupić cały zestaw pięknych bombek, łańcuchów i innych dekoracji – jest ich całe mnóstwo. Jednakże warto zdecydować na stworzenie własnych wzorów ozdób bożonarodzeniowych, ponieważ taka praca artystyczna jest niezwykle kształcąca dla dzieci, ale przede wszystkim sprawia wiele radości… również rodzicom.

Pomysłów na ozdoby świąteczne ręcznie robione jest bardzo wiele – wszystko zależy od naszej inwencji. Dziś coraz bardziej popularne stają się dekoracje z papieru. W księgarniach oraz w Internecie łatwo znaleźć proste i skomplikowane wzory bombek wykonanych techniką orgiami. Papierowe fantazyjne ozdoby orgiami układa się bez użycia jakichkolwiek przyborów – nożyczki, klej, linijki i tym podobne akcesoria należy odłożyć na bok – wystarczą tylko kolorowe kartoniki. Orgiami opiera się na precyzyjnym składaniu kartek papierowych, z których wyczarować można małe cudeńka. Okazuje się bowiem, że z kolorowego papierowego kwadratu wykonać można przeróżne zachwycające kształty, takie jak zwierzęta (łabędzie, żyrafy, króliki), przestrzenne wielokątne bryły, kwiaty, pudełeczka i wiele innych. Samodzielnie wykonane papierowe ozdoby świąteczne będą cudownie i stylowo wyglądały na choince.

Orgiami to nie jedyny sposób wykonania własnoręcznie dekoracji świątecznych. Można je przecież wykonać nie tylko z papieru – najlepsze są pomysłowe ozdoby z byle czego. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, a na pewno wśród miliona drobiazgów w szufladach znajdziecie kolorowe koraliki, tasiemki, guziczki, włóczkę itp. – to świetny materiał na łańcuch choinkowy. Miłej zabawy!