Oryginalne łańcuchy choinkowe z papieru, bibuły, cukierków

Łańcuchy choinkowe do nieodzowna ozdoba świąteczna w stylu tradycyjnym. Choinka nimi udekorowana nabiera niezwykłego, wręcz magicznego charakteru. Dlatego, kupując różnorodne dekoracje na Boże Narodzenie, takie jak bombki, przywieszki w różnych kształtach, nie wolno zapomnieć również o nabyciu kolorowych, mieniących się w świetle światełek łańcuchów.

W sklepach z materiałami dekoracyjnymi dostać obecnie możemy wiele wzorów i kolorów łańcuchów choinkowych różnej grubości oraz długości oraz w całej palecie kolorów. W zależności od tego jaki wybierzemy motyw przewodni aranżacji świątecznej wnętrza naszego domu, również w tym samym stylu należy dobrać rodzaj, grubość, puszystość i przede wszystkim kolor łańcuchów na choinkę. Choinka i łańcuchyJeśli przykładowo wybieramy bombki w ciepłych odcieniach takich jak złoty, czerwony, pomarańczowy, wówczas trzeba dobrać do nich łańcuchy również w kolorach w tej samej palecie. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na udekorowane choinki lub pięknego stroika świątecznego w barwach z grupy zimnej, wówczas powinieneś wybrać łańcuchy w tych samych zestawieniach, ale koniecznie w innych odcieniach. Dlaczego? Zimne i ciepłe kolory nie powinny być mieszane według podstawowych zaleceń specjalistów od dresingu – na przykład fatalnie prezentuje się połączenie czerwonych bombek ze srebrnym łańcuchem. Najważniejsze jest jednak to, aby nie popaść w przesadę – nawet jeśli gustownie dobierzemy kolory, ale przesadzimy z ilością ozdób, wówczas zamiast pięknej dekoracji zagwarantujemy sobie kicz.

Choć w możemy przebierać w różnorodnych ozdobach, można zdecydować się na wykonanie własnoręcznie dekoracji. Taka praca może zmienić się w świetną zabawę szczególnie, kiedy przygotowujemy drzewko świąteczne do pokoju dziecinnego. Właśnie stworzenie unikalnego łańcuch jest najbardziej efektownym sposobem dekoracji świątecznej, która jest zarazem najprostsza. Poddając dzieciom pomysł samodzielnego stworzenia łańcucha z „byle czego” czyli z tego, co zwykle wydaje się bezużyteczne i zaśmieca tylko szuflady i strychy – zapewnimy naszym pociechom świetną zabawę.