Gwiazda Betlejemska ośmioramienna z origami, wstążki

Gwiazda choinkowa jest najbardziej istotnym elementem choinki – to ona króluje na drzewku bożonarodzeniowym. Zawsze powinna znajdować się na czubku drzewka, wieńcząc swoim pięknym wyglądem świąteczne dekoracje. Niektórzy rezygnują z tej ozdoby, wieszając  na czubku choinki inne przywieszki takie jak aniołki, dzwonki, podłużne stojące bombki, ale nie ma to już tego samego efektu, jak tradycyjna gwiazda.

Jedną z najważniejszych dekoracji świątecznych są oczywiście różnobarwne światełka, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie na choince błyszczącej gwiazdy. Światła, które błyszczą w naszych domach mają wymiar symboliczny, ponieważ odsyłają do gwiazdy betlejemskiej, która wskazywała drogę trzem królom, poszukującym drogi do szopki, gdzie narodziła się Jezus. W sensie duchowym odzwierciedlają one naszą nadzieję i pogodny nastój oczekiwania i nadziei i szczęścia, jakiego nie powinno zabraknąć przy stole wigilijnym. Wybierając zatem ozdobę na czubek choinki, dobrze jest zdecydować się na zakup świecącej gwiazdy z lampkami LED, którą można dopiąć bezpośrednio do światełek – ma ona swój wyjątkowy urok.

Jeśli stylu twoich dekoracji świątecznych nie pasuje świecąca gwiazda, możesz zdecydować się inny typ. Bardzo ładnie prezentują się mieniące gwiazdy choinkowe ozdobione brokatem – może być on różnokolorowy. Do eleganckiego stylu aranżacji bożonarodzeniowych będzie pasować natomiast przeźroczysta gwiazda. Wewnątrz niej lub tuż za nią warto umieścić jedną żarówkę choinkową; w ten sposób uzyskamy wrażenie, że zawiesiliśmy świecącą gwiazdę.

Obecnie mamy do wyboru wiele różnorodnych typów gwiazd choinkowych – są małe i duże, pokaźne i skromne, jednobarwne i kolorowe. Kupując taką dekorację trzeba pamiętać, że powinna być ona dostosowana do wielkości drzewka – na pewno nie wskazane jest wybieranie gwiazd zbyt dużej wielkości, a przez to zbyt ciężkich, ponieważ nie utrzymają się one zbyt długo na drzewku. Najlepiej zdecydować się wybór tego typu dekoracji z lekkich materiałów jak folia czy plastik.